Konkurs z języka angielskiego " Dyktando - plus"

21 maja w naszej szkole odbyła się I edycja nowego konkursu z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI "DYKTANDO - PLUS".
Konkurs dotyczy sprawności pisania-stąd słowo "dyktando" w nazwie. Składa się on z 3 części: 1.dyktando, 2.rozsypanka, 3.tłumaczenie.
Trzeba więc poprawnie napisać podyktowany tekst, ułożyć zdania z rozsypanych słów oraz jak najładniej przetłumaczyć tekst z języka angielskiego na język polski.
W tegorocznej "premierowej" edycji udział wzięli uczniowie z 3 szkół naszej gminy: ze szkoły w Kup, ze szkoły w Czarnowąsach oraz w Chróścicach. Zgłosiła się również szkoła z Dobrzenia Wielkiego, jednak z przyczyn zewnętrznych nie mogli do nas dojechać. Głównym założeniem tego konkursu jest praca w zespołach dwuosobowych.

Uwaga-fanfary! Przedstawiam zwycięskie pary:

I miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół w Chróścicach! GRATULUJEMY !!!
II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup! GRATULUJEMY !!
III miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół w Czarnowąsach! GRATULUJEMY !

Zabawa była dobra, konkurs spodobał się i uczniom, i nauczycielom, a więc myślę, że na stałe zawita do nas jako majowy konkurs językowy.
ZAPRASZAMY  SERDECZNIE  W  PRZYSZŁYM  ROKU !

Organizator konkursu:  pani Małgorzata Kowalska - Czubat