Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 7 maja 2015r. w Sali Wiejskiej w Chrościcach, już po raz trzeci odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. W zmaganiach konkursowych, o zasięgu międzyszkolnym, udział wzięli uczniowie z czterech szkół podstawowych oraz czterech gimnazjów z terenu gminy Dobrzeń Wielki. Jego głównym celem było umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych, scenicznych oraz sprawności językowej uczniów oraz ich konfrontacja. Ta forma posłużyła również jako sposób wyrażania siebie poprzez śpiew, zachęta do nauki języka obcego poprzez śpiewanie anglojęzycznych piosenek. Dodatkowo to cykliczne przedsięwzięcie stało się forum wymiany doświadczeń i większej integracji zarówno uczniów, jak i nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs również w tym roku wzbudził wielkie zainteresowanie, na scenie pojawiło się łącznie aż 34 entuzjastów śpiewu. Uczniowie przedstawiali własne interpretacje piosenek z gatunku szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, głównie przeboje obecnych gwiazd sceny muzycznej, m.in. Bruno Mars, Lana Del Rey, Miley Cyrus, Katy Perry. Podobnie jak w latach poprzednich rywalizacja konkursowa była zacięta i odbywała się na trzech poziomach: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV –VI oraz I – III gimnazjum i w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Wykonawców oceniało sześcioosobowe jury, w którego skład weszli opiekunowie uczestników konkursu– nauczyciele języka angielskiego: Ewa Przeździęk, Monika Harmus, Małgorzata Kowalska-Czubat, Marta Lachowicz oraz goście, a wśród nich pani Agnieszka Ślusarczyk w roli muzycznego eksperta. Dr Agnieszka Ślusarczyk – dyrygent, muzyk, manager kultury prowadzi zajęcia wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Jest kierownikiem artystycznym zespołów, między innymi Kupskiego Echa Czterech Żywiołow oraz Dziecięcego Zespołu Wokalnego.

Jurorzy przy ocenie występów uczestników brali pod uwagę m.in. ich walory głosowe, ruch sceniczny, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Wykonawcy zachwycili publiczność i jurorów wysokim poziomem umiejętności muzycznych i ambitną choreografią. Zwłaszcza w kategorii soliści Gimnazjum trudno było wyłonić finałową trójkę.

Oto nagrodzeni wykonawcy:

KATEGORIA SOLIŚCI:

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy I-III

I miejsce – Maksymilian Paprocki z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy IV-VI

I miejsce – Natalia Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim

II miejsce – Daniela Kandziora z Zespołu Szkół w Czarnowąsach

III miejsce - Natalia Śmiarowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chróścicach

GIMNAZJUM

I miejsce – Katarzyna Feliks z Zespołu Szkół w Czarnowąsach

II miejsce – ex æquo Daria Witek z Zespołu Szkół w Czarnowąsach oraz Klaudia Gacka z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

III miejsce – Dominik Kucharczyk z Zespołu Szkół w Czarnowąsach

KATEGORIA ZESPOŁY:

SZKOŁA PODSTAWOWA: klasy IV-VI

I miejsce – Anna Koschny, Wiktoria Mielnik, Daria Matyschok z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kup

II miejsce – Klaudia Stępak, Dominika Wacławczyk, Ismena Szulc ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim

III miejsce – Marta Jagłowska, Wiktoria Glatki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim

GIMNAZJUM

I miejsce – Natalia Rosłanowska, Marta Skowron, Wanessa Blizna, Katarzyna Napolska, Wiktoria Szemainda z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kup

II miejsce – Oliwia Kowalczyk, Martyna Kalińska, Martyna Krzemińska, Katarzyna Piotrowska z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i przygotowanie pięknych interpretacji utworów. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, umiejętności oraz pasji. Szczególne podziękowania kierujemy też do nauczycieli języka angielskiego,  którzy zgłosili i przygotowali swoich uczniów. Dziękujemy wydawnictwu Oxford za nagrody. Pragniemy również gorąco podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji panu Arturowi Wojtera, właścicielowi firmy Stara Kuźnia z Dobrzenia Wielkiego oraz panu Alfredowi Kasprzakowi, właścicielowi Restauracji Alfredo w Chróścicach oraz sklepikowi szkolnemu z Zespołu Szkół w Chróścicach.

Oczywiście zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

Koordynator konkursu Karolina Macukiewicz