Ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy

Dnia 6 czerwca po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Szkoly bez Przemocy. Z tej okazji p. Katarzyna Wojnarowska, p. Alicja Stefan i p. Mirosław Olszewski zorganizowali olimpiadę zdrowia połączoną z Dniami Otwartymi Szkoły.

Tego dnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas V i VI z Brynicy i Murowa.

Organizatorzy przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji. W harmonogramie znalazło się:

- spotkanie z policjantami i Policusiem,

- pokaz szkolenia psów w ramach programu prewencyjnego " Psy nie muszą gryźć",

- rodzinne dyktando ortograficzne, które przygotowała i przeprowadziła p. Katarzyna Sowa,

- konkurs plastyczny rodzice - dzieci : " Moje zdrowie w moich rękach"

- pokaz gaszenia pożarów przez OSP w Kup,

- wyścigi rzędów na wesoło,

- mecz siatkówki o puchar dyrektora szkoły,

- dwa ognie matki - córki,

- mecz siatkowki ojcowie - synowie,

- szkolenie z pierwszej pomocy,

prelekcje i quiz  o zdrowym odżywianiu.

W przerwie można było posilić się kiełbaskami z rożna, grochówką i tostami oraz zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Każdy uczeń otrzymał także jogurt ufundowany przez firmę Zott, natomiast nagrody za poszczególne konkurencje  ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Warto dodać, że hasło tegorocznego dnia szkoły bez przemocy brzmiało " Rodzice są z nami" więc cieszymy się , że rodzice tak czynnie włączyli się w zabawę. Szczególne podziękowania należą się: państwu Papiewisom, pani Alicji Filipowicz, panu Michałowi Kołtuńskiemu, pani Irenie Pyce, panu Romanowi Pawełek, pani Kozioł, pani Ewie Warmuzek, pani Dorocie Król.

Więcej zdjęć w albumie picassa https://picasaweb.google.com/118096357235436568979/DzienSzkoYBezPrzemocy02?feat=directlink