Pierwszy dzień wiosny

Po długich zimowych miesiącach wreszcie dotarła do nas wiosna. Postanowiliśmy uczcić jej przybycie,organizując w naszej szkole uroczystości z tej okazji.
Klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami ułożyły program pierwszego dnia wiosny tak, aby nikt się nie nudził.

Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali więc gaiki-maiki lub kompozycje kwiatowe oraz wiosenne potrawy, a następnie swoje dzieła pokazali w holu. Pięknie udekorowane stoły zostały ocenione przez jury. Za najładniejszą prezentację nagrody otrzymały klasy IV, II i I.
Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „Wiosna w przyrodzie". Międzyklasowe zespoły dzielnie rywalizowały i udowodniły, że mają dużą wiedzę w tej dziedzinie. Po takim umysłowym wysiłku wreszcie można było spróbować specjałów przygotowanych przez poszczególne klasy. Okazały się naprawdę pyszne!
Uczniowie gimnazjum także mogli wykazać się swoimi kulinarnymi zdolnościami. Przygotowali więc kolorowe kanapki, koktajle o różnych smakach, owocowe szaszłyki i sałatki. Ich degustacja odbyła się w bardzo szybkim tempie, gdyż apetytu gimnazjalistom nie brakowało.
Potem wszyscy wesoło się bawili, oglądając wiosenny pokaz mody przygotowany przez poszczególne klasy i słuchając komentarzy, dzięki którym można było się dowiedzieć szczegółów dotyczących prezentowanych kreacji. Pilnie patrzyło i słuchało również jury, które nagrodziło najlepszych.
Obchody pierwszego dnia wiosny uczniowie gimnazjum zakończyli, biorąc udział w karaoke. Chętnych do śpiewania nie brakowało, a niektórzy nie chcieli nawet zejść ze sceny.
Wiosna zawsze kojarzy się nam z zabawą, energią i radością, dlatego przywitaliśmy ją w naszej szkole właśnie w taki sposób.

napisała p.Katarzyna Sowa