Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej

28 maja 2018 r. odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej.

W trzech kategoriach  zaprezentowali się w nim uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi uczestnicy - uczniowie klasy I i III - zachwycili jurorów i publiczność swą odwagą , radością i pięknym śpiewem co później odzwierciedliło się w nagrodach.

W grupie solistów I miejsce zajął  uczeń  kl. III  -  Mateusz Jambor - za aranżację piosenki " Ich kann alles" (" Umiem wszystko") . Uczennica kl. I - Lea Chodorowska - wyśpiewała sobie II miejsce piosenką "Was machst du ?"  (" Co robisz?"), a  III  miejsce zajęła Maja Kruszelnicka - również uczennica klasy I , która pięknie zaprezentowała  się  w  piosence "  Ich  spiele  gern"  (" Bawię się  chętnie "). Jury uhonorowało też wyróżnieniem pierwszoklasistkę - Maję Masternak   za wykonanie  piosenki  "  Ich  habe  Durst "    (" Chce mi się pić").

W  grupie  duetów  bezapelacyjnie  wygrały i zajęły I miejsce dziewczyny  z  kl.III : Alicja Leszczyńska  i  Lena  Parzonka  za  cudne  wykonanie  piosenki   " Der Hunger ist vorbei ". II miejsce zajął duet z kl. I : Karina Dalinkiewicz i Emilia Prudlik za piosenkę " Ich moechte eine Banane" , a miejsce III - męski duet z kl.III - Szymon Knapik i Dominik Sumliński ,  który  świetnie  zaśpiewał  piosenkę                       " Ich habe alles".

W grupie zespołów wokalnych nasz zespół z kl.III  w składzie : Agata Gulczyńska, Lidia Kruszelnicka i Antonina Zawierta uplasował się na najwyższym - I miejscu za aranżację piosenki " Eine schoene Zeit".

Niewątpliwie dużym sukcesem może pochwalić się uczennica kl. VI  -    Magdalena Pramor , która w kategorii klas IV-VI - solista  -  zajęła zasłużone I miejsce. Również jej koleżanki z klasy w kategorii - zespoły- stanęły na najwyższym podium. Wspólne I miejsce zajęły: Julia Mielnik , Magdalena Pyka , Wiktoria Hartaler i Helena Krupa.

II miejsce zajął męski zespół wokalny z kl. IV w składzie :               Wiktor Antkowiak , Bartek Kołodziej, Sebastian Koziol , Rumen Marinov  i Adam Węgrzynowski

III miejsce przypadło w udziale zespołowi pod wdzięczną nazwą "Mieszanego" z kl. V , w skład którego weszli : Zuzanna Loch , Jurek Antkowiak , Sebastian Matyschok i Adam Papiewis .

Wyróżnienie otrzymał zespół z kl. V w składzie : Natalia Kołtuńska ,                                                             Oliwia  Król ,  Nina  Parzonka  ,  Julia  Pawełek ,  Amelia  Pieczara          i   Weronika Szkoda.

I najstarsze uczennice naszej szkoły mają powody do dumy. W przedziale klas VII +  zdecydowanie wyprzedziły konkurencję z Dobrzenia Wielkiego zajmując w kolejnych kategoriach czołowe pierwsze miejsca . Zwycięzcami zostali :

- solista - Anna Koschny                                                                                                        - duet    - Anna Koschny i  Wiktoria Mielnik                                                                                                 - zespół wokalny - Anna Koschny , Wiktoria Mielnik, Julia Mielnik i Sandra Ciernia

Po zakończonym konkursie dzieci z zapałem wzięły udział w zabawie prowadzonej przez DJ Rafała. Ochoczo i pełne energii  tańczyły  w rytmach znanych  melodii  i   śpiewały   przeboje   :) :) :)

Wszystkim  wykonawcom  serdecznie  gratulujemy  i  życzymy dalszych  sukcesów  w  przygodzie  z  piosenką !!!

Autor: Barbara Slabik