Marzec w świetlicy

• Marzec w świetlicy był bardzo pracowity. 1 marca dzieci wykonały gazetkę okolicznościową z okazji „Święta Żołnierzy Wyklętych”, którą poprzedziła pogadanka wyjaśniająca znaczenie i ważność tego Święta. Następnie nauczycielki przybliżyły postać Władysława Bełzy, polskiego, patriotycznego dziecięcego poety. Wspólnie z uczniami wykonały kącik pamięci jego twórczości.
  •    W związku z obchodami przygotowującymi do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Świetlicowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. „Bełza i inni”. Konkurs był adresowany do uczniów klas I – III, korzystających z opieki świetlicowej. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczestników:
  • czterech z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Kup:
  • Lea Chodorowska – „Modlitwa za Ojczyznę” – Władysław Bełza;
  • Szymon Jeger -,,Ziemia rodzinna” – Władysław Bełza;
  • Maja Kruszelnicka -,,Czym będę?” – Władysław Bełza;
  • Maja Masternak -,,Twój dom” – Wanda Chotomska;
  • Emilia Prudlik -,, Co kochać?” – Władysław Bełza.
  • dwóch z klasy II:
  • Kacper Antkowiak -,, Do moich synów” – Jerzy Żuławski;
  • Lena Dzieszko -,, Hej Siewacze” – Maria Konopnicka.
  • trzech z klasy III:
  • Agata Gulczyńska -,, Młodemu chłopcu” – Maria Konopnicka;
  • Natalia Langosz -,, Na mogiły rzucim kwiaty” – St. Kossuthówna;
  • Antonina Zawierta -,, Witaj majowa jutrzenko” – Wanda Malicka.

Decyzją Komisji Konkursowej w skład której weszły Panie: Danuta Hudaszek, Sabina Komor, Elżbieta Widera postanowiono przyznać trzy pierwsze miejsca: Maja Kruszlenicka, Emilia Prudlik, Agata Gulczyńska, dwa drugie miejsca: Maja Masternak, Antonina Zawierta oraz jedno trzecie miejsce: Lea Chodorowska.

Wszyscy uczestnicy godnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w bardzo poważnej i trudnej poezji. Bardzo gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z rozdania nagród można obejrzeć w zakładce „Pierwszy dzień wiosny”

Organizator: Sabina Komor, Danuta Hudaszek, Elżbieta Widera