Organizacja zdalnego nauczania

1. Każda klasa ma zmodyfikowany dzienny  plan zajęć.
2.Podstawę programową realizujemy  wolniej dostosowując ją do możliwości psychofizycznych uczniów.
3.Dzieci każdego dnia mają  sprawdzaną obecność. Pojawia się NZ czyli nauczania zdalne ( to rodzaj obecności na zajęciach).
4.Nauczyciele zaznaczają  planowane wideo lekcje  w terminarzu klas. ( nie powinno ich być więcej niż dwie dzienniie)
5.Nauczyciele będą tłumaczyli nowe treści przez ZOOM, WhatsApp lub filmiki na You Tube. Będą także korzystali z zasobów internetowych wysyłając odpowiednie linki.
6. Nauczyciele będą pracowali z dziećmi na podręcznikach i ćwiczeniach, które dzieci mają w domu.
7. Obowiązkiem ucznia jest odsyłanie  wykonanych prace przez dziennik, WhatsApp lub na adresy mailowe nauczycieli.
8. Prace będą oceniane. Oceny będą się pojawiały w dzienniku z komentarzem nauczanie zdalne.
9. Konsultacje z rodzicami będą się odbywały telefonicznie lub przez dziennik w ostatni czwartek każdego miesiąca.
10. Nauczyciele ustalą z każdą klasą sposób komunikowania się w przypadku problemu ze zrozumieniem materiału.
11. Z wychowawcami można się kontaktować doraźnie przez e- dziennik lub jeżeli wychowawca wyraża na to zgodę telefonicznie. Z nauczycielami kontaktujemy się przez dziennik elektroniczny.