Europejski Tydzień Kodowania - Code Week

Nasza szkoła po raz  kolejny aktywnie włączyła się w Code Week. Jest to inicjatywa promująca wśród dzieci i młodzieży programowanie i umiejętności cyfrowe. Akcja ma na celu udowodnić  uczniom, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać.

Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach od 10 do 25 października 2020 r. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Inicjatorem akcji w naszej szkole jest Pani Katarzyna Wojnarowska, która w ramach zajęć informatyki przygotowała dla uczniów klas I - V wiele ciekawych gier, zabaw i aktywności.

Autor: Katarzyna Wojnarowska