Dzień Szkoły bez Przemocy

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

Już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Szkoły bez Przemocy". Z tej okazji 8 czerwca uczniów klas I i II odwiedził policjant, natomiast klasa I i III wzięła udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, które poprowadziła p. Katarzyna Wojnarowska.
Tego dnia odbyły się również wybory przewodniczącego i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Dawid Polok uzyskując 89 głosów natomiast opiekunem (siódmy raz z rzędu) pani Katarzyna Wojnarowska na którą oddało głos 92 uczniów .

Tradycyjnie w tym dniu odbył się w naszej szkole Przegląd Młodych Talentów. Na scenie mogliśmy oglądać 23 występy w następujących kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumencie i konkurencje sprawnościowe.
Jury w składzie : p. M. Pasternak, p.I. Jankowska, p. B. Cebula oraz p. E. Warmuzek ( przedstawiciel rodziców) i E. Frasiak ( przedstawiciel uczniów) wyłoniło zwycięzców , którzy będą reprezentowali naszą szkołę na przeglądzie gminnym , który odbędzie się w naszej szkole 15 czerwca
A oto lista wyróżnionych osób:
- kategoria śpiew:
Natalia Rosłanowska (klasa II),Ksenia Hudaszek (klasa VI) A.Golec. A. Junik, A. Węgrzynowska( gimnazjum)
- kategoria taniec:Monika Ziaja i
- kategoria gra na instrumencie: Joanna Eifler ( gimnazjum)
- kategoria sprawnościowe: Zuzanna Myśliwy ( klasa IV )
Jury postanowiło wyróżnić za debiut Anetę Bagińską z klasy IIa oraz Przemka Rośka i Przemka Wantucha.
Święto Szkoły bez Przemocy było także okazją do podsumowania działalności wolontariackiej (sprawozdanie przeczytała Paulina Mudrecka) oraz do wręczenia nagród za zbiórkę puszek aluminiowych ( nagrody ufundowane przez sklepik uczniowski wręczyła p. Gabriela Kachel - opiekun wolontariuszy)
Spośród klas I - III największą ilość puszek, bo aż 14 kg zebrała klasa I licząca 9 uczniów, natomiast wśród klas I - VI klasa IV ( 15 uczniów). Obu klasom serdecznie gratulujemy. Warto dodać, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na działalność harytatywną.

organizator p.Katarzyna Wojnarowska