Opowieść wigilijna

Święta Bożego Narodzenia w tym roku szkolnym postanowiliśmy spędzić nieco inaczej niż zazwyczaj, mianowicie wystawiliśmy sztukę na podstawie „Opowieści wigilijnej”  Karola Dickensa.
Organizatorem jak i osobą motywującą uczniów była Pani Monika Ledwolorz, jednak mobilizacja okazała się zbędna, do przedstawienia zgłosiło się wielu chętnych uczniów z podstawówki oraz z gimnazjum.

Spotykaliśmy się na wielu próbach, przygotowaliśmy dekorację oraz rekwizyty, ćwiczyliśmy właściwą intonację – a wszystko po to, aby jak najlepiej się zaprezentować.
Nie zabrakło także oprawy muzycznej. Pomiędzy scenami niektórzy uczniowie śpiewali kolędy oraz piosenki tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, dzięki czemu nasz występ był jeszcze bardziej interesujący.
Przedstawienie można było obejrzeć aż trzykrotnie. Po raz pierwszy dnia 17.12.2009r. na konsultacjach dla rodziców; dla uczniów szkoły podstawowej oraz po raz trzeci – dla uczniów gimnazjum. Za każdym razem towarzyszyła nam bardzo podniosła, świąteczna atmosfera: zapalone świece, przygaszone światło, wspaniale przygotowana dekoracja, kojąca muzyka.
Widzowie nagrodzili nas naprawdę gromkimi brawami, więc jak na nasz pierwszy aktorski debiut – chyba nieźle się spisaliśmy.
Pani Ledwolorz wraz z uczniami ze szkoły podstawowej przygotowała również inscenizację w języku niemieckim, którą mniejszość niemiecka mogła obejrzeć dnia 20.12.2009r. Występ wzbogacono w grę utworów bożonarodzeniowych na dzwonkach i fletach w wykonaniu uczniów, których przygotowała Pani Katarzyna Wojnarowska.

napisała :Anna Kulikowska uczennica klasy IIIb